w drobej formie
szukaj
Follow wdobrejformie on Twitter
strona główna > twarz i ciało > Co powinnaś wiedzieć o kremach do twarzy
Dział: twarz i ciało

Co powinnaś wiedzieć o kremach do twarzy

Co powinnaś wiedzieć o kremach do twarzy

Jeśli o stosowaniu kremów wiesz już wszystko, przeczytaj poniższe rady i przekonaj się, czy aby na pewno... czasem czynności z pozoru banalnie proste, rodzą sporo pytań i wątpliwości.

Wskazówki na temat aplikacji kremu mogą wydawać się zbędne, przecież wystarczy tylko rozsmarować kosmetyk na twarzy... no właśnie, wiele z nas rozprowadza krem na skórze mocno we wszystkie strony ją rozciągając. Nie róbmy tego. Skóra najbardziej lubi delikatne wklepywanie, które pobudza krążenia.

Jeśli nasza skóra nie wchłania “podawanego” jej kremu, pomóc może zrobienie peelingu, nałożenie cieńszej warstwy, odczekanie chwili, aby krem mógł zacząć wnikać w skórę i na koniec delikatne wmasowanie. Jeśli po takim sposobie aplikacji krem nadal nie będzie się dobrze wchłaniać, należy zamienić go na lżejszy kosmetyk, lepiej dopasowany do naszej skóry.

Jeśli znajdziemy się w awaryjnej sytuacji i z powodu braku kremu, posmarujemy twarz balsamem do ciała, to oczywiście nic złego się nie stanie ale na co dzień lepiej tego nie robić. Kosmetyki do twarzy są delikatniejsze od balsamów, tak jak skóra twarzy delikatniejsza jest od tej np. na udach. Dodatkowo kremy do twarzy pełnią określone funkcje; chronią, łagodzą, niwelują zmarszczki itd, a te do ciała ujędrniają albo redukują cellulit. Dlatego jeśli wierzymy, że kosmetyki mogą przynieść nam obiecywane przez ich producentów korzyści, stosujmy je zgodnie z ich przeznaczeniem.

Nie rezygnujmy zbyt szybko z wybranego kremu tylko dlatego, że po jego zastosowaniu lekko szczypie nas skóra; jeśli w ich składzie są kwasy AHA albo witamina C, jest to normalna reakcja. Co innego, oczywiście, jeśli szczypanie nie ustępuje po kilku minutach albo jest naprawdę silne, wówczas kosmetyk prawdopodobnie podrażnił nam skórę i najlepiej jest go odstawić.

Dobrze jest trafić na swój kosmetyk, taki, który spełnia nasze oczekiwania, i którego zakup najchętniej powtarzałybyśmy już zawsze. Zanim jednak po raz kolejny sięgniemy po znany i sprawdzony krem, mimo wszystko, pomyślmy o zmianie. Nawet idealny kosmetyk nie zaspokaja wszystkich potrzeb skóry, dlatego, by jak najpełniej zadbać o jej kondycję, zadbajmy o różnorodność dostarczanych skórze składników. Pamiętajmy też o tym, że efekty stosowania jednego kremu można zobaczyć dopiero po około miesiącu.

Ważną sprawą, zwłaszcza latem, są filtry przeciwsłoneczne. Jeśli twój krem ich nie zawiera, spokojnie, po jego wchłonięciu się, możesz nałożyć drugą warstwę kosmetyku, tym razem ochronnego.

Wiele kobiet ma na półce więcej niż jeden krem; chociażby na dzień, na noc i jeszcze pod oczy. Jeśli zastanawiasz się czy zamiast kremu pod oczy możesz użyć tego, który stosujesz na całą twarz, odpowiedź brzmi: tak. Czasem taki krem może okazać się zbyt silny, wówczas delikatna skóra pod oczami reaguje lekką opuchlizną albo podrażnieniem. W takiej sytuacji trzeba ponownie sięgnąć po kosmetyk specjalnie przeznaczony dla skóry wokół oczu, nawet jeśli używanie kilku kremów naraz wydaje się uciążliwe.

photo credits

Jakich zabiegów nie należy wykonywać latem - Zasady bezpiecznego opalania - Zabiegi dla cery naczynkowej -

uroda i zdrowie
archiwum - mapa strony - linki