w drobej formie
szukaj
Follow wdobrejformie on Twitter
strona główna > włosy > Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?
Dział: włosy

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Jeśli marzą ci się długie pukle zadbanych włosów, którymi można zarzucać do tyłu, wzorem filmowych gwiazd, a tymczasem borykasz się z krótkimi, „leniwymi” kosmykami, którym wcale nie chce się rosnąć, spróbuj im w tym trochę pomóc.

Oto kilka sposobów, na „zachęcenie” włosów do wzrostu:

1. Banalna sprawa; szampon. To prawda, że uniwersalny teoretycznie jest dla wszystkich ale jeśli swoim włosom stawiasz specjalne wymagania; chcesz, by były długie i zdrowe, wybierz szampon z apteki – bez sztucznych zapachów i nadmiaru zbędnych dodatków, taki który nawilży skórę i jej nie podrażni.

2. Włosom „chce się” rosnąć, jeśli skóra głowy jest dobrze ukrwiona, bo to oznacza, że do cebulek włosowych mają szansę trafić drogocenne, odżywcze składniki. Doskonale na ukrwienie skóry działa masaż, taki własnoręczny, wykonany podczas mycia włosów, jeśli do szamponu dodamy kilka kropli olejku rozmarynowego, efekt będzie jeszcze lepszy. Po wysuszeniu głowy, można dodatkowo wmasować w skórę pobudzający wzrost włosów tonik.

3. Po umyciu włosów, warto spłukać je zimą wodą, dzięki niej, łuski włosa się zamkną i jego powierzchnia stanie się błyszcząca. Zimna woda podudzi też ukrwienie skóry głowy.

4. Jednak, aby dobrze ukrwiona skóra głowy miała co dostarczać cebulkom włosowym, musimy dobrze się odżywiać. Minerały, witaminy i kwasy tłuszczowe są niezbędne, dlatego często sięgaj po orzechy, pestki dyni i słonecznika, nabiał, jajka, morskie ryby, oliwę, rośliny strączkowe i gorzką czekoladę. A krótką mówiąc, pamiętaj, aby twoja dieta była jak najbardziej urozmaicona. Odchudzając się, nie pomożesz urodzie; zwłaszcza włosy, paznokcie i skóra, mogą na niej stracić.

5. Poza tym drożdże, żółtka i oliwa, tym razem nie na talerzu ale na głowie, sporządzony z tych składników kompres odżywia włosy od wewnątrz. Taki kompres uwijamy folią, najlepiej podczas kąpieli, chodzi o ciepło, i powtarzamy raz w tygodniu.

6. Na głowę możemy jeszcze położyć sobie maski, i wcale nie należy ich lekceważyć, tylko dlatego, że na co dzień używamy odżywki. Maski działają dogłębniej niż odżywki, odbudowują strukturę włosa i skutecznie zapobiegają kruszeniu się włosów.

7. I na koniec czesanie, trzeba uważać na mechaniczne uszkodzenia włosów, nie szczotkujmy ich zbyt gwałtownie. Łagodne, płynne ruchy i szczotka z naturalnego włosia to jest to, co włosy lubią najbardziej.

photo credits


włosy
uroda i zdrowie
archiwum - mapa strony - linki