w drobej formie
szukaj
Follow wdobrejformie on Twitter
strona główna > salon kosmetyczny > Sztuczne paznokcie
Dział: salon kosmetyczny

Sztuczne paznokcie

Sztuczne paznokcie

Nic nie zdobi dłoni tak, jak gładka skóra i zadbane paznokcie; bez nich ani biżuteria ani modny lakier niewiele pomogą. Co jednak zrobić, jeśli natura poskąpiła nam mocnych paznokci? Wybrać się do salonu kosmetycznego.

Tam sprawić możemy sobie paznokcie sztuczne. Te dzielą się na żelowe i akrylowe. Istnieją dwie metody zabiegu. Jedna polega na przyklejeniu tipsa (czyli sztucznego paznokcia) na naturalną płytkę, za pomocą żelu lub akrylu. Przy drugiej metodzie żel lub akryl nakłada się bezpośrednio na płytkę, za pomocą papierowego szablonu, który po wyschnięciu substancji jest usuwany.

Kolejnym krokiem jest wymodelowanie paznokcia, nadanie mu ładnego kształtu, najczęściej migdałka lub lekko kwadratowego. Długość dowolna; niektóre kobiety, właśnie dzięki temu zabiegowi, mogą po raz pierwszy w życiu cieszyć długimi paznokciami, inne wybierają długość identyczną z ich naturalną płytką. Na końcu sztuczne paznokcie można oczywiście pomalować. Jeśli lubimy zdobienia, sztuczne paznokcie pozwalają na „zatopienie” w nich, cekin, suszonych kwitów czy innych dekoracyjnych elementów (umieszczane są pomiędzy płytką a akrylem lub żelem).

Tipsy wytrzymują od dwóch do czterech tygodni. Sztuczne paznokcie przesuwają się wraz z rosnącą płytką i po tym czasie właśnie, trzeba uzupełnić „ubytek” żelem lub akrylem. Aby jak najdłużej cieszyć się nową ozdobą dłoni, należy uważać, by nie spowodować pęknięcia paznokcia (np. uderzając w coś twardego), ani jego ułamania, co z kolei może boleśnie naruszyć naturalną, spodnią warstwę. Do pielęgnacji nie polecane są tłuste kremy do rąk, gdyż mogą one naruszyć sztuczną substancję paznokci i obniżyć w ten sposób ich trwałość. I na koniec, jeśli zauważymy pod tipsami pęcherzyki powietrza, najlepiej jak najszybciej udać się do kosmetyczki, w przeciwnym razie paznokcie mogą się odkleić i, w najmniej odpowiednim momencie, zwyczajnie odpaść.

photo credits


salon kosmetyczny
uroda i zdrowie
archiwum - mapa strony - linki