w drobej formie
szukaj
Follow wdobrejformie on Twitter
strona główna > salon kosmetyczny > Wygładzanie zmarszczek
Dział: salon kosmetyczny

Wygładzanie zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek

Pierwszym krokiem do poprawy wyglądu jest rzetelna konsultacja ze specjalistą w gabinecie, odnośnie problemu, stanu skóry, naszych oczekiwań co do końcowego efektu zabiegu oraz najlepszych metod, które ten efekt pozwolą osiągnąć.

Dobrze dobrany i przeprowadzony zabieg może przynieść naprawdę spektakularne efekty, które utrzymają się od kilku do kilkunastu miesięcy. Alternatywą dla operacji plastycznych są łagodniejsze, bez inwazyjne metody likwidacji zmarszczek; do najpopularniejszych należą: podawanie substancji wypełniających ( np.Restylane) oraz toksyny botulinowej (Botox, Dysport). Obie metody są bezpieczne, nie wywołują alergii a ich skutki są całkowicie odwracalne, gdyż substancje te całkowicie się wchłaniają, nie pozostawiając w organizmie śladów.

Wypełnianie zmarszczek polega na podaniu specjalnej substancji, która wypycha zmarszczki od wewnątrz i jednocześnie nawilża skórę, nadając jej świeży, młody wygląd. Metodę najczęściej stosuje się do usuwania bruzd nosowo – wargowych, bruzd na czole i zmarszczek wokół ust. Efektem możemy cieszyć się od kilku do kilkunastu miesięcy.

Toksyna botulinowa działa inaczej – rozluźnia mięśnie mimiczne, których napięcie jest jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek. Dany mięsień zostaje unieruchomiony a skóra staje się wyraźnie rozluźniona i wygładzona. Tą metodą najczęściej likwiduje się zmarszczki na czole i kurze łapki. Pierwsze efekty widoczne są po około 4 dniach, a ostateczny rezultat zabiegu po 2 tygodniach. Utrzymuje się on przez od 6 do 7 miesięcy. Później zabieg najlepiej jest powtórzyć.

Wspomagać możemy się także zabiegami uzupełniającymi, takimi jak: mikrodermabrazja, peelingi, mezoterapia czy sonoforeza. Nie bez znaczenia jest też codzienna pielęgnacja, do której dobrze jest stosować kosmetyki podtrzymujące efekty zabiegów.

photo credits

Jakich zabiegów nie należy wykonywać latem - Zabiegi dla cery naczynkowej - Liposukcja ultradźwiękowa - Vaser Lipo - Liposukcja - Złote nici -

salon kosmetyczny
uroda i zdrowie
archiwum - mapa strony - linki